"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać"

Regulamin

REGULAMIN PIESZEJ PIELGRZYMKI

Pielgrzymka to próba spotkania i doświadczenia PANA BOGA. Każdy z nas będzie miał okazję dotknąć GO w codziennej Mszy Świętej, modlitwie różańcowej, godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w modlitwie Anioł Pański, konferencji, adoracji. Aby lepiej i bezpieczniej przeżyć pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, przygotowaliśmy regulamin. Przeczytaj go, a Twój podpis będzie akceptacją wszystkich warunków uczestnictwa w pielgrzymce i gwarancją realizowania w całości pielgrzymkowego programu. Niestosowanie się do poniższych próśb może skutkować wyłączeniem z pielgrzymki.

  1. Każdy pielgrzym ze względów bezpieczeństwa w trakcie wędrówki i na postojach przestrzega zaleceń księdza przewodnika i służb porządkowych.
  2. Na czas pielgrzymki zabieramy ze sobą dobrze rozchodzone buty, nakrycie głowy, bieliznę, dres, ciepłe ubranie, pelerynę, przybory higieny osobistej, kubek i niezbędnik (widelec, łyżka, nóż), podstawowe lekarstwa i środki opatrunkowe (bandaż elastyczny, spirytus salicylowy, witaminy, talk, zasypka, wapno), śpiwór, namiot, mały plecak na bagaż podręczny (w nim nosimy różaniec, książeczkę pielgrzyma, nakrycie głowy, pelerynę, coś do jedzenia i picia na cały dzień, środki opatrunkowe i leki osobiste; ponieważ bagaż główny przewożony jest samochodem, dostęp do niego jest możliwy tylko w miejscach noclegowych). W czasie pielgrzymki ubieramy się wygodnie i skromnie: dbamy o zasłonięte ramiona i spodnie lub spódnice do połowy uda.
  3. Podczas pielgrzymki wspieramy się wzajemnie, okazujemy sobie szacunek i życzliwość. Nie pijemy alkoholu, nie palimy papierosów, nie używamy środków odurzających, nie przeklinamy. Pielgrzym powinien liczyć się z tym, że czeka go zmęczenie, deszcz lub upał, niewygody noclegu, skromne jedzenie, brak odpowiednich warunków sanitarnych, dolegliwości fizyczne. Może zdarzyć się, że z różnych względów pielgrzym będzie zmuszony, za wiedzą księdza przewodnika, podjąć decyzję przerwania pielgrzymki i powrotu do domu (zdrowie, sytuacja rodzinna).
  4. Pielgrzym pomaga przy noszeniu tub i kabla, znaczków i emblematów pielgrzymkowych. Nie wyprzedza grupy muzycznej, która idzie bezpośrednio za krzyżem niesionym na czele, a także nie opuszcza grupy bez zgody księdza przewodnika. Pielgrzymka to okazja do wykorzystania własnych talentów muzycznych, medycznych lub technicznych. Zachęcamy i zapraszamy do pomocy oraz prosimy o zgłaszanie się chętnych podczas zapisów.
  5. Noclegi organizowane są w szkołach, remizach oraz we własnych namiotach. Część pielgrzymów ma szansę nocować w domach (ilość miejsc zależy od ilości chętnych do przyjęcia pielgrzymów pod swój dach). Nie używamy ognia na terenie zabudowań i gospodarstw. Dbamy o czystość postojów i noclegów; nie kąpiemy się w jeziorach, rzekach i basenach. Podczas pielgrzymki obowiązuje cisza nocna od godziny 22.00.
  6. Nie zabieramy rzeczy cennych. Jako organizatorzy nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy skradzione.
  7. Z pomocy służb medycznych korzystamy głównie na postojach. W czasie drogi, w razie konieczności, schodzimy na prawą stronę, prosząc o przywołanie pielęgniarki lub lekarza. Poważniejsze schorzenia zgłaszamy przed wyruszeniem pielgrzymki księdzu przewodnikowi lub służbom medycznym. W niektórych sytuacjach zgodę na udział w pielgrzymce wyraża lekarz.
  8. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w pielgrzymce wraz z dorosłym opiekunem po uprzedniej zgodzie rodziców wyrażonej na piśmie.
  9. Wszystkich prosimy o duchowe przygotowanie się do pielgrzymki przez spowiedź oraz modlitwę w intencji uczestników i osób spotykanych, a także trening fizyczny.

Na pielgrzymkę idziemy z Bogiem – dobrym Tatą, Jezusem – Bratem, Duchem – Obrońcą i Maryją – Mamą. Dlatego zwracamy się do siebie bracie, siostro bez względu na wiek. Organizatorzy ze swej strony życzą wszystkim pielgrzymom i osobom wspierającym bezpiecznej wędrówki oraz Bożego wysłuchania modlitw i prywatnych intencji.

—->>REGULAMIN DO POBRANIA<<—